Muzur Şeyler !
Ödeme Yap !
Hızlı Seçim, ziyaretçilerin ilgi alanlarına göre kolayca aradaklarını bulmaları için hazır kategori gurupları içerir, hele bir deneyin !
Hızlı Teslimat :
100 TL üzeri alışverişleriniz de ücretsiz kargo !
 • Avantajlar Dünyası :
  Avantaj Rehberimize abone olun, e-mailinize gelecek bildirimlerle hiç birini kaçırmayın .
 • V-Pills Kullanmayan Kalmasın :
  V-Pills 3 Kutu kısa bir süre için indirimde, sadece 290 TL Kaçırmayın...
 • Kurye ile Hızlı Teslimat :
  İzmir içi siparişlerinizde sadece 1 saate kapınıza getiriyoruz.
 • Fleshlight Orjinal Seri Geldi:
  Fleshlight Geldi % 100 orjinal Amerikadan Yapay Vajina.

Kegel Egzersizi

Tarih : 04.12.2012 17:19

 

Kadınların bir çoğunda yaştan bağımsız az ya da çok idrar kaçırma problemi olabilir. İdrar kaçırma ile idrar tutamama karıştırılmamalıdır. Bunlar farklı şeylerdir. İdrar kaçıran kadınların çoğunda öksürürken, hapşırırken, gülerken yada zorlu işleri yaparken idrar kaçar. Bunlar kaçan idrar miktarını azaltmak için pelvik taban egzersizi yapabilirler.Bu egzersizlerin adı kegeldir .Bu egzersizlerin nasıl yapıldığı önemlidir.Egzersiz esnasında çalıştıracağınız kasları bulmak için vajeninizde bir tampon olduğunu düşünün ve onun düşmesini engellemek için kaslarınızı sıkın. Kastığınız bu  kaslar egzersiz yaptırmanız gereken kaslardır. Egzersiz yaptıracağınız kaslarınızı bulmanın  diğer bir yolu idrar yaparken idrarınızı durdurmak için yaptığınız harakettir
 
 
      Pelvik egzersizler önceleri hafif hareketlerle yapılır. Gittikçe artan bir şekikde etkili harekete geçilir. Bu egzersizler herhangi bir yerde ve zamanda yapılabilir. Günlük hayatın her aşamasında örneğin telefonda konuşurken, kitap, gazete okurken, bulaşık yıkarken, yemek yaparken v.s. Önemli olan bu hareketleri yaşamınızın ayrılmaz bir parçası haline getirmektir.
 
Başlangıç:
Günde 3 kez 25 kasma hareketi toplam 75 kere yapınız. Her bir kasmayı 6’ya kadar  sayarak yapınız ve 6’ya kadar sayarak gevşetiniz. 
 
1. hafta:
Kasma sayısını 50’ye çıkarınız ve 3 kez toplam 150 kez yapınız.
 
2. hafta: 
Kasma sayının 75’e çıkarınız  ve 3 kez tekrarlayınız (toplam 225 kez). 
 
3. 4-24 hafta:
Pelvik taban kaslarınızı 20 dakika süreyle 100 kez ve herbiri 6 saniye olacak şekilde kasınız. Bunu 3 kez tekrarlayınız (toplam 300 kez)
 
24 haftadan sonra:
Günde 3 kez 10 dakika süreyle 150 egzersiz yapınız.  Başlangıçta pelvis taban kaslarında yorgunluk hissedilebilir. Bu durum zamanla geçecektir.  Bu egzersizler etkisini 6 aydan sonra gösterecektir.

Bildirim !

 

Başlık
Açıklama

 

Yükleniyor

İşleminiz gerçekleştirilirken lütfen bekleyin...